piątek, 28 października 2011

Projektowanie kartki świątecznej

Kartki świąteczne są różne. Często są albo banalne i skomercjalizowane lub amatorskie, domowe. Ale kartki świąteczne wcale takie nie muszą być. 

 

Więc, co czyni kartki świąteczne naprawdę udanymi? Wiele zależy od tego, komu ją dajesz. Istnieją pewne wspólne tematy, które wiążą kartki świąteczne razem.
Barwienie: Oprócz tradycyjnych czerwonych i zielonych, inna rzecz, która wyróżnia się około Bożego Narodzenia jest taka, że kolory wydają się być ciemne, bogate i błyszczące. Złoty blichtr zielonych lasów sosnowych kontrastuje z czerwonym kapeluszem Mikołaja. Można także dla kontrastu użyć bladych, lodowatych, niebieskich i białych odcieni, do których Boże Narodzenie nawiązuje.
Typografia: czcionki Bożego Narodzenia są często ekstrawaganckie, jakby wpisują się w tematy nadmiaru i uroczystości. Dodatkowe punkty, jeśli typografia zawiera śnieg na górze I coś w kolorze czerwonym lub zielonym. Oczywiście dla bardziej osobistego uczucia, dobrym pomysłem jest aby w naszej kartce umieścić ręcznie pisaną wiadomość. W takim przypadku zachęcamy do eksperymentowania z tym, co wygląda dobrze i dopasować się do Twojego poziomu umiejętności.
Zdjęcia: Katolickie lub świeckie. Śliczne, wesołe i romantyczne? Tradycyjne lub nowoczesne? Istnieje wiele opcji do wyboru.
Religijne: Boże Narodzenie, aniołki i ikony (jak w greckich ortodoksyjnych obrazach religijnych) będą zawsze dobrze pasować. Choć staraj się unikać krzyża, gdyż Boże Narodzenie jest świętem nie śmierci a narodzin Chrystusa. Oczywiście również szopki szczególnie dobrze komponują się z tym czasem.
Zwierzęta: Renifery, zwierzęta, takie jak koty i psy również często pojawiają się na kartkach. Na bardziej religijnych obrazach można również zobaczyć osły, takie jak ten, który prowadził Maryję, a także wielbłądy, które prowadziły mędrców.
Postacie Bożego Narodzenia: Zasadniczo Mikołaj, bałwanki i elfy mogą nadać kartce dodatkowy  wygląd i świąteczny charakter.
Gwiazdy, płatki śniegu i bombki: Osobiście uważam, że mniej znaczy więcej, ale jeśli chcesz je dodać, czuj się swobodnie. Oczywiście, one również dobrze sprawdzą się jako centralny wizerunek karty.
Jeśli chcesz stworzyć swoje własne karty to mam nadzieję, że ten artykuł zainspirował Cię!
Artykuł - Jacek K.
  

3 komentarze:

  1. Też spróbuję zrobić sam świąteczne kartki. Trochę materiałów i pomysłów już mam. Może się uda.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow! Te są piękne:) Właśnie spostrzegłam że nie ma mnie u Ciebie jako obserwatora a od dawna już obserwuję:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne, to Twoje digi karteczki? czy przykładowe = sa super

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde miłe słowo!

Obserwatorzy

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie prace są mojego autorstwa, powstają z darmowych zestawów i elementów pobranych z Internetu (credits) oraz z zestawów i elementów mojego autorstwa. Nie zezwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie moich prac bez mojej zgody.
jolagg


mapa